Як обрати правильний хостинг?

Для якісної роботи будь якого сайту потрібний хороший хостинг. Це є однією з основних умов для успішоного розвитку вашого онлайн-проекту. На ринку України та світу загалом представлено багато компаній, від дешевих до дорогих, від старожилів з історією до новачків з демпінговими цінами.

Універсальна формула, як правило, класика: чим дорожчий хостинг - тим краще. Проте основне питання: чи потрібно переплачувати за те, без чого Ви можете успішно обійтись без втрати якості, а зекономлені кошти спрямувати в інше русло, наприклад реклама СММ або СЕО. Для цього пропоную розглянути, які хостинги бувають, які компанії представлені на ринку України та які тарифні плани пропонуються.

Про закордонний хостинг

Спершу декілька слів про закордонний хостинг, наприклад у Німеччині або США тощо.

Мінуси:

 • довший час очікування для українського споживача (менша швидкість взаємозв'язку)
 • вартість та оплата послуг у валюті
 • стосовно України вартість вища на 20-50% за ті самі послуги
 • англомовна служба технічної підтримки

Плюси: 

 • менший взаємозв'язок стосовно українських законів (згадайте наїзд на ex.ua)
 • рекомендується використовувати для резервного зберігання інформації з основних серверів

Рекомендації:

Хостинг за кордоном рекомендуємо використовувати як резервне сховище. Існують негласні рекомендації, що справжній бекап (аварійне резервне сховище) не повинен знаходитися в тій самій компанії і навіть державі, а саме максимально, по можливості, на незалежних ресурсах, на які важко повпливати організаційно (законами, заборонами) та технічно (фізичним знищенням або вилученням серверів). В таких випадках відновити роботу Вашого сайту можна за лічені години із мінімальними втратами для Вашого бізнесу.

 

Хостинг в Україні

На перший погляд здається, що хостинг в Україні, відповідно, позбавлений плюсів стосовно закордонного, проте це далеко не так. На ринку представлені компанії, яким притаманні закордонні "плюси". Отже, пропоную пройтися по основних українських компаніях та їхніх тарифних планах (станом на грудень 2015). До уваги візьмемо тільки ті компанії, які мають адекватну цінуву політику, якісне програмне та апаратне забезпечення, історію на українському ринку. Одразу зазначимо, основні характеристики дамо саме тим компаніям, з якими співпрацюємо тривалий термін, що складає від 3-х років. Оснона мета - ознайомити із реальним станом речей, а не прорекламувати ту чи іншу хостинг-компанію.

Хостинг Україна www.ukraine.com.ua

Мінуси:

 • Дещо вищі ціни стосовно конкурентів.
 • На один сайт в середньому виділяється 1 Gb. Цього може бути замало якщо Вам необхідно багато місця (як для самої CMS системи так і для матеріалів - зображень, книжок тощо). Проте можна докуповувати місце, але в такому випадку хостинг стає ще дорожчим.

Плюси:

 • Повністю автоматизований сервіс керування хостингом від оплати до гнучкого налаштування.
 • Всі основні тарифи на SSD дисках, що дає швидкий відклик сайту.
 • Адекватна та швидка служба підтримки.
 • Можливість розмістити сайт за потреби на закордонному хостингу (Німеччина, Франція, США).
 • Повністю автоматизована система бекапу (резервне копіювання).
 • Можливість проінсталювати популярні CMS системи (Joomla, DLE (DataLife Engine), WordPress, Kohana, Typo3 та інші) просто з панелі керування.
 • Дешеві домени.

Висновок:

Даний хостинг рекомендуємо під невеликі проекти, що потребують великої швидкодії та займають до 1 Gb (місце потрібно розраховувати із запасом). Найдешевші тарифні плани добре підходять для блогів, landing pages, сторінок компанії або невеликих, простих Інтернет-магазинів. Вищі тарифні плани без проблем справляються із середнім навантаженням (сумарно до 2000 відвідувачів на добу) за умови якісної CMS. 

Якщо у Вас малий або середній бізнес, основний вид діяльності якого спрямований або залежить від Інтернету, то даний хостинг стане Вам хорошим помічником.

 

БестХостинг Веsthosting

Хостинг на серверах в Украине, США и Германии

Мінуси:

 • Ціна за хостинг відштовхується від поточного курсу валют, проте часто діють акційні пропозиції.
 • Дешеві тарифні плани не використовують SSD.
 • Відсутня повна автоматизована система кешування. Запит на повний резерв сайту необхідно подавати вручну через панель керування. Проте існує автомазована система, що зберігає виконуючі файли в автоматичному режимі (файли CMS, бази даних). Додатковий контент, такий як клієнтські зображення необхідно кешувати через ручні запити.

Плюси:

 • Адекватна цінова політика, гнучкі тарифні плани для будь-яких потреб.
 • Ваша база даних на будь-якому тарифі використовує SSD Mysql. Це дозволяє здешевити хостинг, при цьому отримати швидкодію по відклику на дуже пристойному рівні в порівнянні з класичним хостингом.
 • Швидка служба підтримки, що дозволяє вирішувати всі типові та індивідуальні завдання.
 • При купівлі хостингу домен на 1 рік надається в подарунок.
 • Значно більше місця включено у ціну, що дозволяє не турбуватися про вільний об'єм.
 • Можна розмістити хостинг на серверах в Україні, США та Німеччині.
 • Наявна програма лояльності: Більше з нами - менша ціна. До 20% знижка".

Висновок:

Із власного досвіду можемо сказати, що даний хостинг на поточний момент найбільше відповідає співвідношенню ціна/якість. Панель керування використовує добре зарекомендовану часом DirectAdmin, що дозволяє виконувати найпоширеніші завдання та гнучко налаштовувати хостинг. За 4 роки використання пригадуємо лише 1 аварійну ситуацію, де в окремих випадках сайти були недоступні до 1 доби. Компанія автоматично відновила діяльність всіх сайтів, безкоштовно продовжила хостинг в якості вибачення за нештатну ситуацію. Враховуючи наше непередбачуване життя, вважаємо що компанія максимально якісно надає послуги на ринку.

Даний хостинг добре підходить як для невеликих сайтів, так і для більш навантажених проектів.

 

Інші компанії

На ринку України представлено багато інших хостинг-компаній, які стрімко розвиваються, наприклад: uh.ua, thehost.ua, hostinger.com.ua, goodnet.com.ua, mirohost.net та інші. Дати повноцінну характеристику немає можливості, оскільки послуги даних компаній ми досі не використовували. Як показує практика, не варто користуватися надто дешевими або ж надто молодими хостингами, оскільки передбачити ефективність їх діяльності досить важко. Зазвичай в таких компаніях виникають труднощі в нетипових ситуаціях, хоча трапляються приємні винятки.

 

Хостинг від розробників

Мінуси:

 • Зазвичай Ви залежите від компанії розробника, що може спричинити певні труднощі при потенційному переїзді.

Плюси:

 • Ви не переймаєтеся технічним станом. Спеціалісти компанії швидко вирішують всі проблеми, навіть ті, про які Ви не знали і не знаєте.
 • Хостинг якнайкраще адаптований під потреби Вашого сайту і має достатній запас місця.
 • Вам не потрібно розбиратися у всіх підводних каменях хостингу.
 • Вартість хостингу дешевша на 20-30% стосовно типових тарифних планів провідних компаній.

Висновок:

Отож всі якісні компанії в галузі веб-розробки зазвичай надають послуги хостингу для своїх клієнтів. Такі компанії орендують потужні хостинги або виділені сервери у відомих компаній. За будь-якої ситуації розробник найшвидше дізнається про неї і оперативно вирішує всі питання. Вартість такого хостингу зазвичай на 20-30% нижча від типових тарифів. Основне, щоб компанія була надійною, мала історію та портфоліо на ринку, а її працівники викликали у Вас довіру. Таким чином Ви можете зекономити на хостингу, при цьому мати потужний тарифний план і відсутній головний біль у всіх нетипових ситуаціях.

 

Замість післяслова

Вибір хостингу - відповідальний процес. Сайт повинен вантажитися швидко в будь-який момент доби. Всі складні ситуації мають вирішуватися вчасно. Рекомендуємо Вам порадитись про вибір хостингу і тарифного плану зі своїм програмістом або компанією веб-розробки. Зазвичай вони володіють достатнім досвідом та навичками і підкажуть як краще саме для Вас. Не бійтеся вчитися, але будьте обережні та підходьте до вирішення всіх рішень з холодною головою!

В будь-якому випадку пам'ятайте, що гарний сайт - запорука успішного бізнесу!

Сподіваємося на плідну та довгу співпрацю з нашою компанією веб-розробки WebSpirit creative agency.


Обговорення